Sofa jednoosobowa


Małe wnętrza wymagają praktycznych rozwiązań, które ich nie przytłoczą. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na duże, masywne łóżka, których nie trzeba składać ani specjalnie ścielić. I nie zawsze takich łóżek potrzebujemy mieszkając na przykład w kawalerce albo wynajmując pokój. W takim wypadku idealnym wyjściem jest jednoosobowa, rozkładana sofa. Nie zajmuje ona wiele miejsca a jest równie funkcjonalnym meblem jak każdy inny, zastępuje fotel, kanapę oraz miejsce do spania.

Taka sofa nie pozwoli może na zaproszenie do siebie grupy znajomych, ale będzie wygodnym odpowiednikiem łóżka. Sprawdzi się również jako wyposażenie pokoju młodzieżowego lub miejsce do spania dla gościa. Sofa jednoosobowa rozkładana to wygodny i praktyczny mebel. Obita jest różnym rodzajem materiałów, to od klienta zależy wybór tkaniny w przypadku zamawiania mebli lub gotowego wyrobu w odpowiadającym mu kolorze i wzorze. Sofa może być także wygodnym meblem do siedzenia, często wyposażona jest w miękkie poduszki zapewniające komfort użytkowania. Dodatkowo posiada pojemnik na pościel, który z pewnością zmieści kołdrę i poduszkę. Mebel także lekko się rozkłada, nie wymaga zbytniego użycia siły ani dźwigania jego elementów. Zastosowanie rolek zapewnia gładkie rozsuwanie i nie niszczy podłogi.

Sofa jednoosobowa może być dopełnieniem innych mebli, na przykład kanapy czy narożnika albo występować samodzielnie w towarzystwie zgrabnej meblościanki. Często uzupełniana jest o drewniane lub skórzane wstawki. Obicie jej całości w skórę dodaje jej elegancji i jest praktyczniejsze w utrzymaniu czystości.

Ponieważ sofa przeznaczona jest głównie do relaksu często producenci obdarzają ją półkami na książki, postawienie kubka z kawą czy herbatą, ministoliczki w miejscach podłokietników albo lampki, by danej czynności nie przeszkodził brak światła.